top of page

הצוות שלנו

נעים להכיר, נשמח להיות בקשר!

c9bd0fda-2db9-4020-ad96-43b474a90a9a.jpg

אליענה הכהן

ראש בית מדרש ומנהיגה רוחנית

אליענה בוגרת בית המדרש הגבוה לנשים מגדל עז ולימדה בתוך בתי מדרש מגוונים בארץ ובחו״ל. בין היתר, בדרישה, מכון פרדס, ובבית המדרש הפתוח ביקר. היא מסטרנטית בתלמוד באוניברסיטת תל אביב, מורה לגמרא בתוכנית חברותא במכון שלום הרטמן בירושלים, ועמיתת קרן האני.
אליענה עלתה לארץ משיקגו, בעלת תואר ראשון מברנרד, ונשואה לעזריה.

תהילה ואגנר.PNG

תהילה וונגר

מנחה קבוצת למידה בבית המדרש הפתוח

תהילה וונגר היא סמנכ״לית יוזמת ז׳נבה, מנחה לקבוצות בנושאי תנ״ך ומדרש ומתאגרפת בזמנה החופשי. גדלה בארה״ב, למדה מדעי המדינה בפרינסטון ועלתה לארץ כעמיתה בתוכנית ׳דורות׳.

IMG-20200820-WA0014.jpg

יאיר ברלין

מנחה קבוצת למידה בבית המדרש הפתוח

כותב דוקטורט בבר אילן, למד ולימד בעבר בישיבת שיח יצחק.

הרב חן שריגד.jpg

הרב חן שריג

מדריך נבחנים במבחני הסמיכה לרבנות ומעביר שיעורים בהיסטוריה של ההלכה

בוגר ישיבת עין צורים, בעל סמיכה לרבנות, שותף בארגון רבני צהר, ר"מ בישיבת בני עקיבא ברעננה ומשיב תשובות בהלכה במסגרת בית ההוראה שערי הלכה ומשפט.

בעברו לימד במסגרות רבות שיעורים העוסקים בצדדיה השונים של ההלכה: כשרות, סוגיות הלכתיות בתחומי האישות, חופה וקידושין והתפתחות ההלכה בתחומים אלה, וכן בתחומי המחשבה ופרשת השבוע.

מלמד ביקר  סדרות שיעורים ידועות בתחומי התפתחות ההלכה.

הרב חן הוא מורה-דרך נהדר ומרתק שמוביל את תלמידיו בבהירות, בנבכיה הסבוכים והמפליאים של עולם ההלכה.

IMG_3938(1)_edited_edited.jpg

מיטל ספיר

מנחה קבוצת למידה בבית המדרש הפתוח

מיטל ספיר התחנכה במוסדות מגוונים בארה״ב ובארץ, ונהנת ליצור את הקו המחבר בין העולמות. בעלת תואר ראשון בלימודי דת ופילוסופיה, לאחרונה סיימה שירות צבאי בחיל האוויר. מתגוררת בתל אביב ובזמנה החופשי מחפשת פינות שקטות בטבע. מזמינה את כולם להצטרף ללימוד משותף על דמויות, שפות ושאלות בפרשת השבוע.

d3e56be3-e931-4a75-ae53-0df670ff27a5_edited.jpg

האנה ווקסמן

מנחה קבוצות למידה
ומארגנת חבורה בבית המדרש

היי, אני האנה. במקור מלונדון, אבל כבר ארבע שנים טובות בתל אביב. אני מתכנתת בויה ביום יום, שמתעסקת בעולם של תחבורה ציבורית. אני אוהבת לדבר עם אנשים על נושאים שמפריעים לי ומעניינים אותי בו זמנית ולכן אני מארגנת מעגל דיון על נושאים אקטואליים פעם בשבועיים פה ביקר, תחת המסגרת של Taking It Offline, וגם מארגנת אירועים, הרצאות, והקרנות מסביב. ובגלל שיש מלא דברים שמפריעים לי, או שמסכרנים אותי, בואו נגיד ככה :), אני גם חלק מהצוות של חבורת Bring Your Biblical Baggage בבית מדרש הפתוח - שמתעסקת עם פרשיות מפוקפקות בתנ״ך. עוד חבורה שהיא קרובה ללבי זאת החבורה של 929. 929 זה פריוקט לימוד פרק אחד של התנ״ך כל יום, ביחד. כל שבת יש קבוצה מן הקהילה שניפגשים בצהריים לעבור על הפרקים שלמדנו במשך השבוע. מוזמנים ומוזמנות להצטרף אלינו.

Screenshot_20210526-133856_OkCupid_edited_edited_edited_edited.jpg

יונדב מונק

מנחה קבוצת למידה בבית המדרש הפתוח

יונדב מתגורר בתל-אביב, מהנדס תוכנה. בוגר ישיבת ההסדר בקרני שומרון והמכון הגבוה לתורה באוניברסיטת בר אילן. לומד הלכה מהמקורות היסודיים ועד לפוסקי הדורות האחרונים.

גילה רוזן.png

הרבנית גילה רוזן

דיקנית יקר

דיקנית יקר, ילידת ארה"ב, המעורבת בחינוך יהודי כבר למעלה משלושים שנה. בעלת תואר ראשון בספרות אנגלית מאוניברסיטת קולומביה ותואר שני בספרות השוואתית מאוניברסיטת מנצ'סטר. מאז עלייתה לארץ בשנת 1992, היא מלמדת במוסדות: 'נשמת' (חינוך תורני לנשים), 'פרדס', מוסד ללימודי יהדות וב'יקר'. בנוסף שימשה כראש 'בית המדרש לינדנבאום', בשנים 2002-2003. גילה מרצה בכמה מוסדות ופועלת בתור יועצת הלכתית לנשים, ב'קו הפתוח' של נשמת. גילה הינה מחנכת מוערכת ומעמיקה אשר מלמדת בכל תחומי היהדות: מדרשת הלכה ותנ"ך, ידועה בשל יכולתה היוצאת דופן בהוראת גמרא.

חננאל רוזן.PNG

הרב חננאל רוזן

רב ומנהל קהילת ומרכז יקר תל-אביב

הרב חננאל למד גמרא והלכה במשך עשור בישיבות מכל רחבי הספקטרום, הוסמך לרבנות מטעם הרבנות הראשית לישראל ושירת ביחידה קרבית בצה"ל במסגרת ישיבות ההסדר.
הרב חננאל למד שיטות מדיטציה שונות בהודו במשך מספר חודשים, בעל תואר בפסיכולוגיה ובספרות אנגלית באוניברסיטה העברית, וכעת מסיים כתיבת תואר שני בנושא תמורות בהתפתחות ההלכה במאה ה-19.

הרב חננאל רוזן נשוי למרים, ואב לארבעה.
photogenim 4.3_edited.jpg

יוני שדמי

מנחה קבוצת למידה בבית המדרש הפתוח

יוני אב לשתי בנות, כפר בלומניק במקור, יזם הייטק בעבר וקורא מתמיד בהווה. מנסה לצעוד מחלום לערות בצעדים קטנים. אוהב מאוד ללמוד תורה יחד.

2_edited_edited.jpg

אריאלה גודמן

מנחה קבוצת למידה בבית המדרש הפתוח

במקור מריברדייל, ניו יורק, אריאלה עלתה לארץ בשנת 2017. היא בוגרת של תיכון השל במנהטן ומדרשת נשמת בירושלים. היא שירתה בחטיבת קשרי חוץ של צה"ל במשך שנתיים, וכיום היא לומדת לתואר בהיסטוריה של המערב והיסטוריה של עם ישראל באוניברסיטת תל אביב. היא אוהבת לדון בכל מה שקשור לישראל וליהודות. למרות שורשיה הליטבקים, אריאלה מנהלת ביקר חבורת לימוד בטקסטים חסידיים. בואו ללמוד איתה :)

bottom of page